Czym czyścić kabinę prysznicową? Postaw na ekologiczne rozwiązanie!

Kabina prysznicowa to element wyposażenia łazienki, który niekiedy dość trudno utrzymać w czystości. Spowodowane jest to przede wszystkim codziennym korzystaniem z niej. Zacieki z mydła, pozostające na ścianach kabiny prysznicowej, mogą zostać usunięte za pośrednictwem dedykowanego preparatu. O ścianki kabiny prysznicowej powinniśmy jednak dbać w szczególny sposób, aby uniknąć ich zarysowania. Warto w tym celu postawić na ekologiczne produkty służące do czyszczenia kabin prysznicowych.

Co zrobić, aby utrzymać kabinę prysznicową w czystości?

Najistotniejszą kwestią, jeśli chodzi o utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości, jest jej regularne mycie. Tylko systematyczność pozwoli zapobiec rozwojowi drobnoustrojów w łazience. Czyszczenie kabiny powinno odbywać się co najmniej raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu. Równocześnie warto pamiętać o tym, aby po każdym skorzystaniu z kabiny prysznicowej, ściągać z jej ścian krople wody za pomocą ściągaczki.

Metoda czyszczenia

Należy pamiętać, aby czyszczenie kabiny prysznicowej rozpoczynać od samej góry i kierować się ku dołowi. Jeśli kabina posiada brodzik, powinien on zostać umyty na samym końcu. Wystarczy po prostu spryskać ściany kabiny prysznicowej preparatem, dedykowanym do jej czyszczenia, a następnie pozwolić mu działać. Środki te świetnie poradzą sobie również z wyczyszczeniem baterii prysznicowej, płytek ściennych wewnątrz kabiny oraz brodzika. Po kilku chwilach gąbką lub miękką szmatką należy wyczyścić kabinę i spłukać ją wodą. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze w czynnościach porządkowych w łazience jest pozbycie się wilgoci, która sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego też po każdym myciu kabina prysznicowa powinna być wytarta do sucha.

Preparaty czyszczące dedykowane kabinom prysznicowym

W sprzedaży dostępna jest szeroka gama środków czyszczących, przeznaczonych do mycia kabin prysznicowych. Najczęściej występują w formie sprayu, co znacznie ułatwia ich aplikację. Niestety większość z tych środków zawiera w sobie silne substancje chemiczne (głównie pochodne chlorowodoru), które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest postawienie na ekologiczne płyny do czyszczenia kabin prysznicowych jak Ludwik Ekologiczny.

Czyszczenie kabiny prysznicowej z Ludwikiem Ekologicznym

Biodegradowalny i niezawierający szkodliwych substancji chemicznych oraz składników pochodzenia zwierzęcego płyn do czyszczenia kabin prysznicowych Ludwik Ekologiczny jest doskonałym wyborem. Preparat zawiera w sobie składnik, zadaniem którego jest utworzenie na czyszczonej powierzchni warstwy ochronnej, zabezpieczającej przed zabrudzeniem i ułatwiającej spłukiwanie wody. Płyn do kabin prysznicowych o zapachu cytrusów i eukaliptusa gwarantuje skuteczne usuwanie zacieków, osadów i kamienia dzięki specjalnej formule Citric Acid System. Ludwik Ekologiczny pozostawia kabinę lśniąco czystą. Pomoże również wyczyścić glazurę i pozostałe elementy armatury sanitarnej w łazience. Płyn do kabin prysznicowych Ludwik Ekologiczny spełnia bardzo wysokie wymagania zdrowotne, jakościowe i środowiskowe, co potwierdza certyfikat EU Ecolabel.