Ludwik Ekologiczny

Płyn do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci

  • 475 ml

Jak dbać o czystość dziecięcych naczyń i jednocześnie wspierać środowisko naturalne ?

To proste! Wystarczy sięgnąć po Ekologiczny płyn do mycia akcesoriów dziecięcych marki Ludwik.

Dowiedz się więcej
ekologiczny płyn do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci

Troska o czystość oraz bezpieczeństwo dziecka to niewątpliwie najważniejsze aspekty dla każdego rodzica. Dlatego tak ważne jest dobieranie właściwych, bezpiecznych środków czyszczących oraz kosmetyków stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach.

Odpowiednio dobrany skład to najważniejsze zalety ekologicznego płynu marki Ludwik do mycia butelek, smoczków czy gryzaków. Formuła myjąca z dodatkiem kwasu mlekowego skutecznie usuwa wszystkie pozostałości po mleku, sokach, kaszkach i jedzeniu. Dzięki delikatnej formule, bez dodatku substancji zapachowych oraz barwników, płyn doskonale się wypłukuje. Dodatkowo jest łagodny dla dłoni, zawiera glicerynę i d-pantenol.

Posiada Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka nr Op-5432. Przebadany dermatologicznie.

https://epozytywnaopinia.pl/product/ludwik-plyn-do-mycia-butelek/

Efektywne usuwanie pozostałości po mleku i jedzeniu

Bez substancji zapachowych i barwników

97% składników pochodzenia NATURALNEGO

Ekologiczny płyn do mycia butelek
Ludwik Ekologiczny

Przy tworzeniu płynu przede wszystkim zadbaliśmy o bezpieczeństwo Twojego dziecka, tworząc skład oparty na skutecznych surowcach pochodzenia naturalnego.

Płyn do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci Ludwik Ekologiczny posiada certyfikat EU Ecolabel. Co to oznacza?

Sięgając po produkt oznaczony EU Ecolabel mamy pewność, że nie zawiera szkodliwych substancji takich jak: formaldehydu, reaktywnych związków chloru, boranów, EDTA czy mikroplastików. 97% jego składu to substancje pochodzenia naturalnego.

Płyn ma bardzo dobre właściwości myjące. Jest biodegradowalny i nie wywiera negatywnego wpływu na ekosystemy. Opakowanie nadaje się do recyklingu.

Ludwik Ekologiczny – certyfikacja
produktów ekologicznych

Płyn do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci Ludwik Ekologiczny posiada oznaczenie EU Ecolabel, które oznacza iż produkt spełnia wysokie kryteria środowiskowe i zdrowotne. Zezwolenie na używanie oznaczenia EU Ecolabel wydawane jest przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. EU Ecolabel jest oznakowaniem doskonałości środowiskowej, które jest przyznawane wyrobom i usługom spełniającym wysokie standardy środowiskowe podczas ich całego cyklu życia: od pozyskania surowców, przez produkcję, dystrybucję aż do utylizacji.

BĄDŹ EKO Z PŁYNEM
DO MYCIA BUTELEK, SMOCZKÓW I NACZYŃ DLA DZIECI

Wystarczą drobne gesty, aby w każdej dziedzinie życia postępować zgodnie z duchem ekologii. W przypadku ekologicznego płynu do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci Ludwik wystarczy niewielka ilość płynu, aby uzyskać czyste i bezpieczne naczynia dla dziecka. PORADA – Pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać resztek mleka czy soku w butelce. Należy myć ją od razu po karmieniu. Zaschnięte resztki są trudniejsze w usuwaniu i stanowią zagrożenie dla zdrowia malucha ze względu na możliwość pojawienia się różnych bakterii. Zawsze warto sprawdzić czy butelka została dokładnie umyta.

Zaleca się umyte akcesoria dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i wysterylizować, np. polewając wrzątkiem.

LUDWIK EKOLOGICZNY JEST DOSTĘPNY W: