Ludwik Ekologiczny

Pianka do czyszczenia łazienki

  • 750 ml

Pianka do sprzątania łazienki, o zapachu cytrusów i eukaliptusa. Biodegradowalna, bez szkodliwych substancji chemicznych*. Efektywnie usuwa zabrudzenia, osady i kamień. Pozostawia lśniącą powierzchnię!

Dowiedz się więcej
ekologiczna pianka do mycia łazienki

Czyszczenie łazienki to zajęcie, które zwykle kojarzy się z drażniącym zapachem silnych
chemicznie detergentów. Zwykle dość rzadko zwracamy uwagę na skład środków czystości,
a zależy nam przede wszystkim na ich skuteczności. W końcu aby wyczyścić osady z
kamienia czy mydła oraz inne zabrudzenia w łazience, potrzebujemy środków czystości do
zadań specjalnych. Okazuje się jednak, że używając popularnych detergentów, które mogą
zawierać w swoim składzie szkodliwe substancje, możemy narażać na niebezpieczeństwo
nasze zdrowie, a także środowisko naturalne. Życie w zgodzie z naturą to nie tylko
oszczędzanie zasobów naturalnych np. wody czy segregacja śmieci. To także używanie w
swojej codzienności ekologicznych produktów, które nie zawierają szkodliwych składników i
mają najmniejszy wpływ na środowisko.

Bądź EKO !

Ekologiczne środki do czyszczenia łazienki

Czyszczenie łazienki za pomocą specjalnie dobranej mieszaniny kwasów pochodzenia naturalnego jest możliwe i co najważniejsze – równie skuteczne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego i bezpieczne dla naszego zdrowia. Pianka do czyszczenia łazienki Ludwik Ekologiczny o przyjemnym zapachu cytrusów i eukaliptusa skutecznie usuwa kamień czy osady z wody i mydła, pozostawiając powierzchnie czyste, lśniące i bez zarysowań. Jednocześnie *pianka ta nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych w tym mikroplastików, boranów, fosforanów czy rakotwórczych i mutagennych substancji toksycznych. Produkt jest biodegradowalny, co oznacza, że składniki produktu rozkładają się do substancji prostszych takich jak m.in woda, dwutlenek węgla, substancje mineralne.

Sprzątanie łazienki nie musi wcale być związane z używaniem szkodliwych dla środowiska środków czystości. Istnieją ekologiczne produkty, które pozwolą Ci bardzo skutecznie wyczyścić wszystkie powierzchnie w łazience. Wśród linii Ludwik Ekologiczny znajdziesz m.in. takie produkty do łazienki jak ekologiczna pianka do czyszczenia łazienki, ekologiczny płyn do mycia szyb i luster czy ekologiczny płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience. Nie zawiera także składników pochodzenia zwierzęcego.

Ludwik Ekologiczny – certyfikacja
produktów ekologicznych

Formuła pianki do czyszczenia łazienki Ludwik Ekologiczny została zatwierdzona przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji – polską instytucję certyfikującą, badającą skład produktów pod kątem bardzo wysokich kryteriów środowiskowych. Produkt może posługiwać się europejskim oznaczeniem EU Ecolabel, przeznaczonym specjalnie dla produktów ekologicznych. EU Ecolabel jest oznakowaniem doskonałości środowiskowej, które jest przyznawane wyrobom i usługom spełniającym wysokie standardy środowiskowe podczas ich całego cyklu życia: od pozyskania surowców, przez produkcję, dystrybucję aż do utylizacji.

Ludwik Ekologiczny
– ekologiczna pianka do czyszczenia łazienki

Poręczne opakowanie ekologicznej pianki do czyszczenia łazienki spełnia kryteria środowiskowe i nadaje się do recyklingu. Również jej wysoka skuteczność działania została potwierdzona testami w niezależnym certyfikowanym laboratorium zewnętrznym.
Wybierając domowe środki czystości, w tym piankę do czyszczenia łazienki, postaw na
produkty ekologiczne, które mają najmniejszy wpływ na środowisko naturalne, ich skład nie
jest szkodliwy dla otoczenia, a ich opakowania w pełni nadają się do recyklingu.

LUDWIK EKOLOGICZNY JEST DOSTĘPNY W: