Ludwik Ekologiczny

Płyn do prania

  • 1 l

Płyn do prania tkanin białych i kolorowych w temperaturze od 30 do 60 stopni Celsjusza. Skuteczny i biodegradowalny, bez szkodliwych substancji chemicznych i sztucznych barwników*.

ekologiczny płyn do prania tkanin

Czy wiesz, że możesz jednocześnie zadbać o środowisko oraz o jakość swoich ubrań dzięki ekologicznemu płynowi do prania Ludwik? To biodegradowalny płyn, który możesz stosować do prania tkanin białych i kolorowych.

Dbałość o środowisko to jedno z największych wyzwań, które dotyczy nas wszystkich. Aby działać proekologicznie, nie musimy wykonywać wielkich gestów – wystarczą małe, codzienne decyzje, dzięki którym dajemy naszej planecie szansę na złapanie oddechu. Warto wziąć tę odpowiedzialność nawet podczas prozaicznych czynności, jakim jest pranie tkanin białych i kolorowych. Pomoże w tym Ludwik Ekologiczny, dzięki któremu nasze rodziny mogą żyć w zgodzie z naturą, a do tego będziemy cieszyć się czystymi i pachnącymi ubraniami.

Pranie też może być EKO!

EKOlogiczny wybór – eko płyn do prania
Ludwik Ekologiczny

Płyn do prania Ludwik Ekologiczny, stworzony bez udziału produktów odzwierzęcych, jest biodegradowalny, co oznacza, że środki użyte do jego produkcji nie odkładają się w środowisku i są albo neutralne, albo bardzo łatwe do wychwycenia i odfiltrowania. W ten sposób masz pewność, że robiąc pranie, nie dodajesz do środowiska szkodliwej chemii, która ma negatywny wpływ na wodę czy glebę. Jednocześnie Ludwik Ekologiczny jest bezpieczny dla Twojej skóry, nie powoduje podrażnień i jest pozbawiony alergenów zapachowych. W swoim składzie zawierają one tradycyjne i sprawdzone mydło naturalne. Co równie istotne, jego opakowanie jest w 100% przeznaczone do recyklingu.

Mówimy, że Ludwik Ekologiczny pomaga chronić środowisko. Dowodem na to jest certyfikat Ecolabel, który jest przyznawany wyłącznie produktom spełniającym rygorystyczne proekologiczne normy – od produkcji, przez właściwości produktu, po jego utylizację. Oznacza to, że *w składzie płynu nie znajdują się takie środki chemiczne jak: formaldehyd, reaktywne związki chloru, borany, EDTA czy mikroplastiki. Pozbawiony jest również sztucznych barwników. Postawiliśmy w związku z tym na produkt maksymalnie ekologiczny, który nie traci nic ze swoich właściwości piorących, co jednoznacznie potwierdza certyfikat Ecolabel. Ludwik Ekologiczny otrzymał certyfikat z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, które reprezentuje i przyznaje Ecolabel w naszym kraju.

Ludwik Ekologiczny – certyfikacja
produktów ekologicznych

Płyn do prania Ludwik Ekologiczny posiada oznaczenie EU Ecolabel, które oznacza, iż produkt spełnia wysokie kryteria środowiskowe. Zezwolenie na używanie oznaczenia EU Ecolabel wydawane jest przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Jak być EKO z produktami
Ludwik Ekologiczny?

Pranie ubrań z myślą o środowisku to nie tylko stosowanie takiego płynu, jakim jest Ludwik Ekologiczny. Ponieważ proces ten zużywa dużo wody, warto prać rzadziej, co pozwala oszczędzić ten cenny zasób, ale również energię elektryczną. Płyn do prania Ludwik Ekologiczny najlepiej stosować w przypadku pełnej pralki, co także pozwala zredukować częstotliwość prania. W ramach wyrabiania pozytywnych, proekologicznych nawyków warto włączyć do swojej kuchni i łazienki inne produkty z rodziny Ludwik Ekologiczny.

LUDWIK EKOLOGICZNY JEST DOSTĘPNY W: