Czym myć szafki kuchenne? Czyszczenie mebli kuchennych bez tajemnic!

Kuchnia to jedno z pomieszczeń najbardziej narażonych na częste zabrudzenia. Nic w tym dziwnego, ponieważ to tam codziennie spędzamy wiele czasu na przygotowywaniu posiłków – śniadań, wielodaniowych obiadów, deserów, kolacji.  Czynności te generują niekiedy spory bałagan i specyficzne zabrudzenia mające formę mieszaniny tłuszczu i kurzu. Taki brud, gdy się nawarstwi może być ciężki do usunięcia za pomocą wilgotnej szmatki. W takim przypadku sprawdzą się ekologiczne produkty do czyszczenia linii Ludwik Ekologiczny, które świetnie radzą sobie z kurzem, tłuszczem i innymi rodzajami zabrudzeń.

Sprzątanie kuchni – przygotowanie

Sprzątanie kuchni wcale nie musi być nieprzyjemne i trudne. Ważne, abyśmy takie porządki dobrze sobie zaplanowali i przygotowali wszystkie potrzebne rzeczy zanim przystąpimy do pracy. Do sprzątania kuchni przydać się mogą:

  • gąbki do czyszczenia,
  • ściereczki do czyszczenia – zwykłe,
  • ściereczki do czyszczenia – z mikrofibry,
  • ręczniki papierowe,
  • gumowe rękawice,
  • wiaderko lub miska z ciepłą wodą,
  • mop do mycia podłogi,
  • środki czystości dostosowane do mebli i sprzętów w kuchni.

Czym czyścić kuchnię?

Wybierzmy środki odpowiednie do naszych mebli i sprzętów. Warto wybrać środki ekologiczne, które są biodegradowalne, a ich opakowania nadają się do recyklingu. Zwróćmy uwagę również na skład produktu, ponieważ wiele detergentów do czyszczenia kuchni może zawierać szkodliwe substancje chemiczne. Takich substancji nie posiadają produkty linii Ludwik Ekologiczny, których skład został zatwierdzony przez niezależną instytucję – Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Produkty Ludwik Ekologiczny posiadają certyfikat EU Ecolabel. 

Czym umyć meble kuchenne?

Podczas czyszczenia blatów kuchennych i szafek przydadzą nam się produkty takie jak ekologiczna Pianka do czyszczenia kuchni Ludwik Ekologiczny, biodegradowalny Płyn do mycia naczyń Ludwik Ekologiczny, płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny czy pianka do czyszczenia mebli Ludwik Ekologiczny. 

Aby odtłuścić powierzchnię mebli kuchennych wystarczy, że wymieszamy trochę płynu do naczyń z wodą, a następnie przetrzemy meble zwilżoną w płynie ściereczką. Z większymi zabrudzeniami poradzi sobie z kolei pianka do czyszczenia kuchni, jednak należy uprzednio sprawdzić, czy produkt na pewno może być używany na danej powierzchni. Pamiętajmy, aby na sam koniec przetrzeć powierzchnię mebli jeszcze raz za pomocą wody z płynem do naczyń i wytrzeć do sucha za pomocą suchej ściereczki lub ręczników papierowych.

Podczas czyszczenia mebli kuchennych pamiętajmy o kolejności z góry na dół. Dzięki temu kurz czy resztki żywności nie będą spadać na wyczyszczoną wcześniej powierzchnię Zacznijmy nasze porządki od górnych szafek. Najlepiej jest wyjąć z nich wcześniej wszystkie rzeczy, aby nic nie przeszkadzało nam w ich dokładnym wyczyszczeniu. Po czyszczeniu szafek podwieszanych możesz zabrać się za czyszczenie blatów i dolnych szafek. 

Nie pomijaj przy tym innych powierzchni, w tym sprzętów takich jak kuchenka czy mikrofalówka, jednak pamiętaj, aby dobrać do nich wcześniej odpowiedni produkt, który nie uszkodzi powłoki i będzie wystarczająco skuteczny.

Czyszczenie mebli kuchennych nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Jeśli odpowiednio zaplanujemy sobie porządki i wcześniej przygotujemy wszystkie potrzebne nam rzeczy, sprzątanie pójdzie nam sprawniej i potrwa znacznie krócej. Pamiętajmy również o wyborze odpowiednich środków czystości, które będą skuteczne, ale także i ekologiczne, czyli bezpieczniejsze i dla nas i dla środowiska.

Ustawienia prywatności

Dostosuj ustawienia

Zapisz
W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej