Ekologiczne środki do prania – dlaczego warto ich używać robiąc pranie?

Każdemu z nas zależy na czystości i świeżości noszonych ubrań. Równie ważne powinny być jednak kwestie ekologiczne – wybierając ekologiczne produkty, działamy na korzyść własną oraz środowiska. 

Pranie to czynność, którą każdy z nas wykonuje prawdopodobnie kilka razy w tygodniu. Do wyboru mamy wiele produktów – do najpopularniejszych z nich należą proszki, kapsułki oraz płyny do prania. Bez względu na to, który z tych środków wybieramy, priorytetem jest dla nas możliwość szybkiego i skutecznego usuwania plam oraz innych zabrudzeń, nawet tych uciążliwych. Chcemy, aby nasze ubrania posiadały ładny zapach, a proszek nie niszczył tkanin i kolorów. Czy jest jeszcze coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Oczywiście. Jest to skład. Mimo że stanowi on bardzo ważną kwestię, często jest przez nas pomijany. Podczas codziennych zakupów kierujemy się głównie popularnością danego produktu oraz jego ceną. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, jakie składniki zawiera wybrany przez nas proszek lub kapsułki. Uwalniane podczas prania substancje wnikają w tkaniny ubrań, które później mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Jeśli znajdują się w nich toksyczne lub silnie uczulające składniki, mogą powodować różnorodne podrażnienia.

 

Ekologiczne, czyli jakie?

Mówiąc o ekologicznych środkach do prania, często wywołujemy skojarzenia z bardzo radykalnymi środkami, takimi jak np. pranie w łupinach orzechów, czy inne domowe sposoby na utrzymanie garderoby w czystości. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Na szczęście istnieje złoty środek, pomiędzy silnymi produktami do prania, a własnoręcznie tworzonymi eko rozwiązania. Są nim nasze płyny oraz kapsułki do prania. Ich skład jest przyjazny dla środowiska, bez szkodliwych dla organizmu substancji chemicznych. Są one biodegradowalne i pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. Efektywnie łączą skuteczność oraz delikatność dla skóry. Na dodatek, dzięki specjalnej formule działają nawet w niskich temperaturach – są skuteczne nawet podczas prania w 30 stopniach.

 

Co robimy dla środowiska?

Wiemy, jak ważna jest troska o planetę, dlatego tworząc nasze produkty, dbamy o to, aby ich opakowania nadawały się do recyklingu. Na dodatek opakowanie naszych kapsułek do prania 2 in 1 w 89% pochodzą z recyklingu. Staramy się również zminimalizować ilość plastiku – nasze produkty posiadają dużą pojemność – dzięki temu są ekonomiczne i wystarczają na dłużej. Dodatkowo, zarówno kapsułki do prania 2 in 1 CAPS, jak i płyn do prania Ludwik Ekologiczny nadają się do prania białych oraz kolorowych ubrań. Nie musisz więc kupować dwóch osobnych produktów.

Małe kroki w kierunku ekologii są z pozoru błahe i nieważne, jednak to właśnie od nich zależy przyszłość naszej planety. Warto więc podejmować dobre praktyki, chociażby podczas tak prostej czynności, jaką jest pranie. Wybierając nasze produkty, jesteś eko.