Jakie zalety wiążą się z używaniem ekologicznych środków do zmywania naczyń?

Wybór właściwych środków do zmywania naczyń ma ogromne znaczenie, bez względu na to, czy myjemy je ręcznie, czy korzystamy ze zmywarki. Zastanawiasz się, jakie produkty wybrać, aby jednocześnie dbać o środowisko? 

Gdy decydujemy się na zmywarkę

Zmywarki cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są praktyczne, wygodne i łatwe  w obsłudze. Na dodatek pozwalają na poczynienie sporych oszczędności, zarówno w wypadku wody, jak i czasu poświęconego na mycie naczyń. Każdy, kto korzysta z tego sprzętu, wie jednak, jak ważny jest dobór odpowiednich preparatów myjących. Oczywiście najważniejszą kwestią jest ich skuteczność. Używając tabletek, soli ochronnej czy nabłyszczacza do zmywarek chcemy, aby naczynia były idealnie czyste, wolne od smug i lśniące. Kiepskiej jakości produkty mogą pozostawiać po sobie nieefektowny osad oraz mogą nie poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Aby tego uniknąć, warto wybrać tabletki do zmywarki Ludwik Ekologiczny All in one, które dzięki obecności Baking Soda  System świetnie radzą sobie z przypaleniami i tłuszczem. Do tego są biodegradowalne, a w ich składzie nie znajdziemy szkodliwych barwników, fosforanów, mikroplastików czy reaktywnych związków chloru. Wśród produktów Ludwik Ekologiczny przeznaczonych do zmywarki warto również zwrócić uwagę na sól ochronną oraz nabłyszczacz, które wspierają pracę tabletek.

Ręczne mycie naczyń wcale nie musi być uciążliwe

Nie zawsze jednak możemy korzystać ze zmywarki. Niektóre naczynia nie są do niej przystosowane lub są po prostu za duże, aby zmieścić się w koszu urządzenia. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z ekologicznych nawyków. Płyn do naczyń Ludwik Ekologiczny został oparty na przyjaznych dla naszego otoczenia składnikach. Obecność innowacyjnej formuły Citric Acid System sprawia, że płyn radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Ponadto płyn do naczyń Ludwik Ekologiczny jest wolny od szkodliwych substancji, takich m.in. formaldehyd, fosforany czy borany. Posiada również przyjemny, delikatny zapach i jest łagodny dla dłoni, dzięki zawartości gliceryny oraz ma neutralne ph. Ręczne zmywanie z jego pomocą to czysta przyjemność.

Troska o środowisko a zmywanie naczyń

Wybór ekologicznych płynów do mycia naczyń czy tabletek z rodziny Ludwik Ekologiczny ma wpływ na stan naszej planety. To mały, lecz ważny krok w stronę zwiększania społecznej  świadomości ekologicznej, który może wykonać każdy z nas. Każdego dnia podejmujemy wiele, z pozoru nieistotnych wyborów, które mogą być kluczowe dla naszego klimatu. Dlatego Ludwik Ekologiczny to produkty biodegradowalne i pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, których opakowania nadają się do recyklingu. Ekologiczny skład naszych środków czystości do zmywania naczyń potwierdza przyznany certyfikat EU Ecolabel, wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Kwestie ekonomiczne

Ekologiczne, wysokojakościowe środki czyszczące wcale nie muszą być drogie. Produkty z grupy Ludwik Ekologiczny wyróżniają się bardzo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny, a dodatkowo posiadają duże, ekonomiczne opakowania, które wystarczają na długo. Są dostępne w naszym sklepie firmowym oraz w sieciach sklepów Antre, Clineo, Raj oraz Drogeria Estrella.