Jak sprzątać kuchnię? Sprzątanie krok po kroku

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o lśniącej czystością kuchni, jednak utrzymanie w niej porządku wcale nie należy do najprostszych zadań. Gotowanie, pieczenie i zmywanie to czynności, przy których łatwo nabrudzić. Jak więc skutecznie i szybko wysprzątać kuchnię? Podpowiadamy.

 

Plan pracy

Para unosząca się nad kuchenką podczas gotowania, tłuszcz ze smażenia, przypalony ruszt w piekarniku, zacieki w zlewie i zaschnięte resztki jedzenia na talerzach to zdecydowanie nieprzyjemny, a jednak często spotykany w naszych kuchniach widok. Jeśli do tego mamy małe dzieci lub zwierzęta, musimy liczyć się z plamami na podłodze czy pozostawionymi przez brudne palce smugami na meblach. Sprzątanie kuchni nie musi być jednak trudne i męczące. Wystarczy stworzyć plan pracy i wybrać odpowiednie środki czystości. Jakie powinny one być? Przede wszystkim skuteczne i ekologiczne. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy potrawy i przechowujemy żywność. Ogromne znaczenie ma więc to, aby używane przez nas do sprzątania produkty były bezpieczne dla człowieka oraz środowiska. Na szczęście seria Ludwik Ekologiczny taka właśnie jest. Od czego więc najlepiej zacząć?

 

Mycie naczyń

Proponujemy na początku pozbyć się brudnych naczyń. Dzięki temu zyskamy przestrzeń do wykonywania kolejnych prac. Z nawet mocno zabrudzonymi naczyniami świetnie poradzi sobie płyn do mycia naczyń oraz tabletki do zmywarki all in one. Produkty te oparte są na innowacyjnej i w pełni naturalnej formule Citric Acid System  oraz Baking Soda System. Ponadto tabletek do zmywarki można używać już w temperaturze 50 stopni. Na koniec warto skorzystać z nabłyszczacza do zmywarki, by naczynia zyskały piękny, wolny od smug połysk. 

 

Czyszczenie zlewu oraz innych powierzchni kuchennych

Kiedy naczynia są już umyte, pora na usunięcie zabrudzeń ze zlewu. Często powstają na nim różnorodne osady (np. z kawy, herbaty, wina itp.) W pozbyciu się ich pomoże ekologiczna pianka do czyszczenia kuchni. Szybko rozprawi się z nieestetycznymi zaciekami i osadem. Można jej użyć także do umycia kuchenki i blatów. Poradzi sobie też z tłustymi zabrudzeniami piekarnika. Jej dużą zaletą jest lekka formuła oraz przyjemny, owocowo – ziołowy. Sprzątanie z wykorzystaniem produktów o bardzo intensywnym, duszącym zapachu nie należy do przyjemnych. Podczas sprzątania kuchni warto pamiętać o systematyczności – im częściej usuwamy zanieczyszczenia, tym mniej są one uciążliwe. Jeśli natomiast zaniedbamy kuchenkę czy piekarnik, pozwalając, by osadzało się tam wiele resztek jedzenia czy zaschniętego tłuszczu, pozbycie się ich będzie trudniejsze. Ponadto takie resztki mogą ulegać zepsuciu, a tym samym stać się niebezpieczne dla zdrowia. Pamiętajmy także o regularnym myciu lodówki i wyrzucaniu z niej przeterminowanych produktów.

 

Usuwanie smug ze szklanych powierzchni

Aby kuchnia zyskała perfekcyjny wygląd, warto zadbać również o przeszklone elementy, takie jak drzwiczki szafek, czy piekarnika. Do ich wyczyszczenia świetnie nadaje się nasz płyn do mycia szyb i luster, który oparty jest na specjalnej formule Vinegar System. Skutecznie pozbywa się smug i wszelkich zanieczyszczeń, pozostawiając powierzchnię czystą, lśniącą, bez zacieków i smug. 

 

Mycie podłogi

Ostatnim etapem sprzątania kuchni jest zadbanie o czystą podłogę. Najpierw najlepiej ją odkurzyć, aby pozbyć się większych zanieczyszczeń. Do późniejszego mycia polecamy nasz płyn uniwersalny. Można go stosować na kafelkach, podłogach drewnianych oraz gumowych wykładzinach, bez obaw o uszkodzenia faktury. 

Ustawienia prywatności

Dostosuj ustawienia

Zapisz
W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej