Jak sprzątać łazienkę szybko i sprawnie – sprawdź nasz poradnik

Zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka lśniła czystością, jednak nie chcesz tracić zbyt wiele czasu na sprzątanie? Szukasz skutecznego sposobu na szybkie porządki? Mamy dla Ciebie sprawdzoną metodę.

 

Dobry plan to podstawa

Żeby szybko i sprawnie zaprowadzić porządek w mieszkaniu konieczne jest obranie odpowiedniej taktyki. Łazienka należy do jednego z tych pomieszczeń, które brudzą się wyjątkowo szybko, a powstające tam zanieczyszczenia niekiedy trudno usunąć. Z tego względu niezwykle ważna jest systematyczność. Jeśli czyścimy wszystkie powierzchnie w łazience regularnie, nie dopuszczamy do powstawania kłopotliwych zacieków, osadów czy kamienia i rdzy. Znacznie łatwiej będzie nam więc doprowadzić je do idealnego stanu. Jednak nawet jeśli zdarzą nam się większe zabrudzenia, nie musimy się nadmiernie martwić – odpowiednio dobrany środek czystości pomoże w usunięciu ich. 

Sprzątanie łazienki najlepiej zacząć od góry – najpierw myjąc lustra, szafki, płytki na ścianach, następnie kabinę prysznicową lub wannę, umywalkę i toaletę, natomiast na końcu podłogę. 

 

Skuteczne i delikatne środki czystości

Sprzątając łazienkę, warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Powinny one szybko usuwać wszelkie zanieczyszczenia, a jednocześnie być bezpieczne dla środowiska. Idealnie sprawdzi się tu nasza Pianka do czyszczenia łazienki o delikatnym zapachu eukaliptusa i cytrusów. Usuwa nawet uporczywe zabrudzenia, takie jak osad z mydła i innych kosmetyków, a nawet kamień powstający najczęściej przy baterii łazienkowej oraz przy odpływach. 

Kolejnym produktem, który warto mieć, jest nasz Płyn do mycia szyb i luster. Pozwala on szybko pozbyć się wszelkich zabrudzeń, pozostawiając powierzchnię nie tylko czystą, ale również pozbawioną smug i zacieków. W takim lustrze z pewnością chciałby się przejrzeć każdy z nas. Aby dokładnie je umyć, wystarczy najpierw spryskać całą powierzchnię środkiem czystości, a następnie przetrzeć ją bawełnianą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. 

Następnym etapem sprzątania łazienki według naszej listy jest mycie wanny/ kabiny prysznicowej, umywalki oraz toalety. Wbrew pozorom, aby uzyskać nieskazitelny efekt, wcale nie musimy używać silnych detergentów, które często mają nieprzyjemny, duszący zapach i negatywnie oddziałują na organizm. Nasz Płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience został oparty na innowacyjnej formule Citric Acid System. Doskonale radzi sobie nawet z uporczywym brudem, nie pozostawiając plam i zacieków. Dodatkowo posiada przyjemny zapach. 

Ostatnim elementem sprzątania łazienki jest podłoga. Na początku warto ją odkurzyć, aby pozbyć się kurzu i większych zanieczyszczeń, natomiast następnie dokładnie umyć. Większość z nas ma na podłodze w łazience płytki. Do ich czyszczenia idealnie nadaje się nasz Płyn uniwersalny. Można nim przecierać również blaty, fronty szafek łazienkowych czy kafelki na ścianach. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniej, miękkiej ściereczki, która wydobędzie blask, a jednocześnie nie uszkodzi ich faktury. 

 

O czym jeszcze pamiętać?

Sprzątając łazienkę, warto sprawdzić zawartość znajdujących się w niej opakowań z kosmetykami oraz środkami czystości. Kontrola ich ilości oraz terminu ważności pozwoli pozbyć się tych, które już się skończyły lub przestały być zdatne do użytku. Należy również pamiętać o regularnej wymianie ręczników. Aby ograniczyć namnażanie się w nich bakterii, powinniśmy używać ich nie dłużej niż 3-4 dni.